Ogromne ogrody warto z pewnością wyposażyć w automatyczny system nawadniania. W przypadku mniejszych również dobrze jest rozważyć tę opcję. Nawet mając niewielkie podwórko, można śmiało zainwestować w tego typu udogodnienia.

Dlaczego? W szczególności latem, gdy często wyjeżdża się na wakacje i zostawia ogród “sam sobie”, automatyczny system jest nieocenioną pomocą. Można go ustawić na daną godzinę i będąc nawet na drugiej stronie globu mieć pewność, że rośliny otrzymają odpowiednią porcję wody. Co więcej na rynku są dostępne rozwiązania umożliwiające pełny nadzór nad systemem w dowolnym miejscu, np. sterowniki Hunter z systemem Hydrawise. Do tej funkcji wykorzystuje się aplikacje na smartphone lub komputer bazujące na połączeniu internetowym z jednostką sterującą.

Automatyczne systemy nawadniania – moc zalet

Poza wymienionymi już korzyściami nie możemy zapominać o niejakiej przewadze automatyzacji nad tradycyjnym podlewaniem. W przypadku zaprogramowanego systemu zyskujemy pewność, że rośliny nie otrzymają za dużo bądź za mało wody, co mogłoby przekładać się na gnicie bądź ususzenie. Oczywiste jest również to, że nie musimy wykonywać procesu nawadniania osobiście. Dzięki automatycznemu nawadnianiu zyskujemy zatem dodatkowy czas wolny dla siebie oraz gwarancję poprawnego rozwoju roślin.

Estetyka a system nawadniania

Niektórzy mogą obawiać się nieestetycznych, rozciągniętych po całym ogrodzie rur. Niemniej jednak odpowiednio zaprojektowany system nawadniania niweluje tę obawę, gdyż jest wykonany w taki sposób, aby jak najmniej zaburzać estetykę terenu. W ofercie producentów systemów nawadniania można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań dla najbardziej wymagających klientów np. pokrywy trawiaste dla zraszaczy.

Jeśli szukasz dobrej jakości części np. złączek, rur bądź innych lub zastanawiasz się nad tym, jak wykonać profesjonalny projekt skrojony na miarę Twojego ogrodu, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy Azymut Concrete!