Kształtki i złączki

Kształtki i złączki służą do połączenia ze sobą rur irygacyjnych oraz elementów wykonawczych systemu nawadniania, tj. zraszaczy, linii kroplujących czy też elektrozaworów. Na rynku najbardziej popularne są złączki PE oraz QJ. Pierwsze z nich cechują się niezwykle wysoką trwałością i odpornością na uszkodzenia, zaś sam producent oferuje wiele rodzajów opisywanych złączy. W związku z tym są one chętnie wykorzystywane na całym świecie do różnych instalacji nawadniających. Warto rozważyć ten rodzaj łączników w przypadku łączenia rur irygacyjnych w miejscach umiarkowanie dostępnych, np. w ziemi pod trawnikiem czy też tarasem.

W przypadku miejsc łatwiej dostępnych dla użytkownika, np. rabat, szklarni itd. warto zdecydować się na złącza QJ, które cechują się znacznie mniejszymi gabarytami. Złącza tego rodzaju znajdują duże zastosowanie szczególnie w przypadku linii kroplujących.

Zastosowanie oraz staranne zainstalowanie jednych jak i drugich złączy pozwala cieszyć się bezproblemową pracą systemu przez wiele lat. Warto również nadmienić, że ich instalacja nie wymaga wykorzystania specjalistycznych narzędzi oraz dużych umiejętności. Sposób montażu jest bardzo przyjazny dla instalatora.

Filtry aktywne