left banner

Obejmy siodłowe

Dbanie o ogród nie należy do najłatwiejszych zadań. Celem uzyskania pięknej, zielonej przestrzeni potrzebujemy czasu, odpowiednich narzędzi i zaangażowania. Nasz zespół pomoże Ci w stworzeniu wymarzonego miejsca na ziemi. W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz obejmy siodłowe, które pomogą Ci w zindywidualizowaniu systemu nawadniania w prosty, intuicyjny i szybki sposób. 

Do czego służą obejmy siodłowe? 

Obejmy siodłowe stosuje się w celu wykonania odejść od głównych linii irygacyjnych. Prosty i szybki montaż powoduje, że łączniki te są coraz częściej wykorzystywane przez instalatorów na całym świecie. Obejmy znajdują zastosowanie szczególnie w przypadku rozbudowy istniejących systemów irygacyjnych, co wynika ze sposobu ich montażu. Obejmę zakładamy na rurę, a następnie wiercimy otwór do przepływu wody przez złącze gwintowe. Nie ma potrzeby przecinania rury oraz odginania rury na dużej długości. Rozwiązanie idealne do istniejących systemów. Do montażu nie potrzebujesz specjalistycznych narzędzi, dzięki czemu możesz to bez problemu wykonać samodzielnie. 

Dostępne są różnorodne obejmy siodłowe dopasowane m.in. do rur irygacyjnych Ø25 oraz Ø32. W celu stworzenia jeszcze lepszego systemu nawadniania poza obejmami siodłowymi warto wyposażyć się w inne złączki i kształtki z naszej oferty. 

Jak stworzyć własny system nawadniania? 

 Pierwszy etap stanowi wykonanie mapy ogrodu w programie typu CAD lub chociażby odręcznie na kartce papieru. Następnie należy rozmieścić wszystkie elementy. Szczególną uwagę należy poświęcić rozmieszczeniu zraszaczy, których pola zraszania muszą nakładać się na siebie tak, aby nie dopuścić do wystąpienia suchych stref na podlewanym trawniku. W naszej ofercie znajdziesz wszelkie niezbędne kształtki i złączki oraz inne elementy systemu nawadniania. 

Oczywiście, jeśli nie jesteś przekonany co do swojej wizji, to my z przyjemnością wykonany dla Ciebie profesjonalny projekt systemu nawadniania, idealnie dopasowany do Twojego podwórka. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Filtry aktywne