left banner

Rury irygacyjne

Elementy wykonawcze systemu nawadniania, tj. zraszacze, kroplowniki czy też linie kroplujące należy połączyć ze źródłem wody za pośrednictwem rur irygacyjnych. Rury wykorzystywane w systemach nawadniania cechują się relatywnie dużą sztywnością i twardość, która jest niezbędna do uzyskania wysokiej trwałości i stabilnych parametrów przepływu wody. Oferowane w Naszym sklepie produkty są przez producentów poddawane rygorystycznym testom, gwarantującym użytkownikowi wysoką jakość. Warto nadmienić, że są to produkty wyprodukowane w Polsce.

Do instalacji rur nie są wymagane specjalistyczne narzędzia. Wystarczy wyposażyć się w nóż do docinania rury na daną długość oraz szpadel niezbędny do wykonania rowków w ziemi. Rurę należy zakopać na głębokości 20-30cm pod powierzchnią ziemi. Do wykonania wszelkich połączeń należy skorzystać z dostępnych na Naszej stronie złącz PE lub QJ, tj. kolan, trójników i przelotów.

Przed ostatecznym zakopaniem instalacji warto przeprowadzić test jej szczelności. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu oraz pracy w przypadku wystąpienia ewentualnych nieszczelności. Starannie wykonane połączenia pozwalają na bezawaryjną eksploatację systemu przez wiele lat.

Filtry aktywne